Pozor od 14. ledna končí opravy chyb na Windows 7. Za nejlepší náhradu Windows 7 doporučuji Linux Mint (sám z něj právě píši tento příspěvek). Je zdarma a legálně, imunní na více než 95% virů, přesto umožňuje nainstalovat i kvalitní antivirus a lze ho velice intuitivně ovládat - je podobný Windows 7 víc, než Windows 10, kde bez lupy jste mnohdy v háji. Je rovněž spolehlivější a rychlejší. PC vám ožije. Nabízím pomoc po telefonu (603184319) nebo na tzv. Instal Festu. Už po 14. lednu byste neměli z Windows 7 chodit do banky. Pokud totiž kdokoliv v poslední době našel bezpečnostní díru, vyplatí se mu počkat na polovinu ledna. Další velký problém představuje skutečnost, že nakažený počítač nepoznáte hned. Většina virů tč. se snaží působit skrytě na pozadí. Ještě větší problém představuje propojení PC a mobilu, což umožní přístup i k ověřovací SMS. Rozhodně po 14. lednu nepřipojujte mobil k PC s Windows 7 a nepoužívejte internetové bankovnictví.

Linux je svobodný SW, který narozdíl od Windows garantuje přístup ke zdrojovým kódům (tzv. Open Source). Samozřejmě, že má i své nevýhody: Mezi největší nevýhody patří nemožnost nainstalovat nejvíce používané grafické a DTP programy od Adobe a místo MS Office musíte používat Libre Office, což zejména u Excelu je nevýhoda. Přesto většina aplikací má na Linuxu alternativu - tedy krom drobných programů např. přestože navigace TomTom běží na Linuxu, musíte tato zařizení paradoxně aktualizovat pouze z Windows. U WiFi routerů je aktualizace možná i z Linuxu, přestože je situace podobná.

Pokud Vám Linux vyhovovat nebude (lze ho na zkoušku přidat jako druhý OS např. pro přístup do banky a jinak dál můžete používat Windows 7) můžete zkusit update na Windows 10. Mě se to už na dvou (cca z 10) PC nepovedlo, přestože se jednalo o značky DELL a HP. 

https://www.linux-mint-czech.cz/ke-stazeni/

https://budsob.cz/images/Linux-Mint-video.jpg

https://www.loom.com/share/344a650af8f64c88afe04f8bb2493a47 

https://www.loom.com/share/68780b60c164476b9066b7346edd6df2 

Linux Mint

Máme pro vás březnové číslo časopisu Kompost. Dvacítka stran čtení se věnuje tématům vody (jak ji vracet zpět do krajiny), odpadům (jak jim předcházet) a stromům (mezi námi i těm vzdáleným). Dozvíte se také, jak bojovat se změnou klimatu prostřednictvím osobní angažovanosti nebo změny dopravního prostředku na cestě do práce.

Aktuální vydání našeho měsíčníku naleznete pod tímto odkazem: http://www.knih-st.cz/sites/default/files/kompost-03-19.pdf

Archiv doposud vydaných čísel pak zde: http://www.knih-st.cz/kompost

Jste tu poprvé?

Vytvoření uživatelského účtu

Pokud jste tu poprvé a chcete se zapojit do spolupráce na našich stránkách je třeba se zaregistrovat, pomocí menu Uživatel vpravo:

Po registraci máte možnost editovat své nastavení v sekci Uživatelské menu:

Komentáře k článkům, diskuze, fórum

Dále máte po přihlášení možnost vždy za článkem komentovat články a zapojit se do Diskuze:

A nebo rovnou vstoupit do Diskuzního fóra:

LETS - lokální výměnný systém

Pokud se přejete zapojit do našeho lokálního výměnného systému, využijte odkaz LETS v horní části obrazovky. Na následující stránce se dočtete detaily. Otevření LETS:

Psaní článků na budsob.cz

Pokud si přejete mít možnost editovat a přidávat články, zašlete prosím žádost na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Při přidávání nových článků nezapomeňte vybrat sekci a kategorii pro článek, připadně ho zobrazit na titulní stráně (Hlavní - Ano):

 

Pokud by Vám chyběla potřebná sekce a kategorie v menu, napište žádost na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

U každého článku je také možné přidat přílohu (ADD ATTACHMENT):

Vyberte požadovaný soubor, nebo na něj vložte odkaz (typy souborů jsou z bezpečnostních důvodů omezeny, pokud by jste potřebovali povolit jiný typ souboru napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

 

Přidané přílohy jsou pak ke stažení pod článkem

 

Máte starý počítač a nechcete nebo nemůžete ho vyhodit a koupit nový? Zkuste Linux. Zatímco Windows je stále méně intuitivní, některé distribuce Linuxu jsou stále snadněji a intuitivně ovládané. Můžete nainstalovat Linux i vedle Windows a při spuštění si vybrat, který systém spustit. Pokud stále máte XP-péčka neváhejte! Rozhodně ne, pokud na počítači provádíte i platby. Dalším důvodem může být malá paměť RAM nebo pomalý systém. Počítač na videu níže má jen 2 GB RAM a s Windows byl nepoužitelný. 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.