František Langmajer by vás rád pozval na svoje Kurzy přírodní zahrady.

Kurzy se budou opakovat zhruba v měsíčních intervalech a měly by nás seznámit s fungováním přírodní zahrady a permakulturou, budou zaměřeny zejména na praktickou stránku věci. Vše si na vlastní ruce vyzkoušíte a získáte i teoretické podklady.

Březnovým tématem bude příprava záhonů, výsev a řez ovocných stromů.

Kde: Katovice (přímo na Františkovo zahradě)
Kdy: úterý 5.3. 2019, od 16 do cca 19 hodin
Cena: symbolických 50 Kč a vaše práce
Přihlášky a info přes Honzu Juráše - jan.juras(zavináč)knih-st.cz nebo tel.: sedm dva jedna šest pět osm dva čtyři čtyři

V bioklubu Kaplice si můžete objednat biopotraviny dle výběru. Meleme i obilí v mlýnku (mletí kamenů). Používáme opakovaně obaly od potravin, jelikož jsme ekologové. Je tu však trochu problém s dopravou, o kterou se musí každý sám postarat. My auto nemáme. Menší množství se dá dovézt busem či vlakem do ČB. Bio od nás je levné, neboť si nic neúčtujeme za práci a balení. Potraviny odsypáváme a balíme podle potřeby.
Adresa je: Kaplice, Dlouhá 134, mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 380311459 nebo 606091403. Zmínka o nás je v adresáři farem a bioklubů podporujících jídlo z blízka. O nás je to na str. 9.


Za Bioklub Kaplice Růža Šandová 

František Langmajer by vás rád pozval na svou přednášku na téma Hospodaření našich předků.

Naši předci hospodařili s úctou, pokorou a ohleduplností. Mysleli nejen na sebe, ale i na ty kteří přijdou po nich. Dobrý hospodář ví, že půdu nevlastní. Ta je mu jen svěřena, aby ji mohl ještě lepší předat dalšímu pokolení.

Přijďte si poslechnout Františka či se podělit o své zkušenosti s tím, jak by se dalo i dnes hospodařit lépe.


Kde: čajovna Pod Stolem, Velké náměstí 44, Strakonice
Kdy: 11.2. od 17:00 hodin

Milí přátelé, první středu v měsíci, tj. 6. února, se jako vždy od 18 hodin koná v Cassiopeie setkání Buďsobu. Přijďte, bude to fajn.

P.S. Je přislíbeno přinesení nově vyrobených členských kartiček!

Standa Kroupa - Vinař by vás rád pozval na svou přednášku o výrobě a výhodách ovocných a bylinkových vín.

Kde: fara v Katovicích u Strakonic
Kdy: čtvrtek 21.2. od 18:00
Vstupné dobrovolné