Dobrý den přátelé.

Chtěl bych Vás tímto pozvat na akci, kterou pořádáme s mými přáteli na zámku v obci Čestice. Akce se koná 15.6.2019 a má za úkol připomenout lidem slovanské tradice a zvyky spojené především se Slunovratem. Začátek akce je v 8hod. Budeme rádi, když tuto akci přijdete podpořit. Děkujeme předem i za sdílení této pozvánky a předání dalším Vašim přátelům.

Program:
8:00 hod Otevření pro veřejnost (řemeslný jarmark)
9:00 hod Zahájení hlavního programu, uvítání slovem
Slovanská slavnost-ceremonie, v tradičním pojetí (chorovod)
Elčovická dudaka
Svarga hudba
Pěvecký a taneční soubor ZŠ Čestice
13:00 hod Mgr. Jan Kozák 1 část přednášky
Recitace básní v podání dětí
Mgr. Jan Kozák  2 část přednášky
Dětský taneční soubor obce Baráčníků 1 část
Stanislav Kroupa přednáška, bylinková vína
Dětský taneční soubor obce Baráčníků 2 část
Tombola losování
Zahraniční pěvecký soubor Ruská duše
Beseda s hosty
Zakončení dne, poděkování a rozloučení

Tak nám nastal měsíc růží červen a s ním přišel čas obvyklého setkání sobů ve Volyni. Jako obvykle v Kavárně Na dvorku v šest večer, tentokrát 12.6.. Ač to přímo svádělo zvolit za téma růže, tak jsme svodům odolali a zvolili téma MLÉKO. To proto, že téma růží je poměrně úzké v porovnání s možnými tvarohovými buchtami, sýry, jogurty a jinými laskominami. Fantazii se meze nekladou a tak se těšíme, že toho dne bude mít svátek Antonie i mlsné jazýčky.

Poznámka od Infernits:
Žel se tentokrát setkání nemůžeme zúčastnit. Sušíme seno a jelikož nám ho dnes přívalový déšť skoro suché zase smáčel, tak ještě ve středu sušit budeme. Jelikož je to plocha kolem 3000 m2, tak musíme začít se shrabováním a kopkováním na noc už kolem 18. hodiny a trvá nám to cca 2 hodiny.

Takže kdyby jste od nás někdo něco chtěl pořídit (sýry, pečivo, tvaroh či něco jiného z naší nabídky) objednejte a klidně se pro to stavte, najdete nás na louce ;).

Hodonice jsou místo, kde se ani nejdelší den v roce nezdá dlouhý. Existuje tu totiž záhadná, ale už jedno desetiletí experimentálně ověřovaná časová díra... nevěříte?

Přijeďte sem k nám u ohně v pátek 21.6. OSLAVIT LETNÍ SLUNOVRAT a uvidíte sami. Hudební nástroje, spacák a čelovku s sebou! Celý víkend 22. a 23.června budeme v oslavě pokračovat. Krásnou prací, KOSENÍM SADU... Kosy, pracovní oděv, vlastní lžíci, hrnek a misku s sebou!

Společné foto ze setkání Buďsobáků v Hodonicích u příležitosti letního slunovratu  v roce 2017

Rádi by jste sdíleli vaše kosící zkušenosti, případně si je opět oživili nebo je čerstvě nabyli? Chcete si popovídat o kosách či technice kosení nebo si třeba jen zdravě protáhnout tělo? Přijeďte kosit do Skal.

Vlastní kosu (a potřebné příslušenství) vezměte s sebou, ale pokud nemáte, zapůjčíme. Pokud kosu máte, ale je potřeba malinko poladit, poladíme.

Děcka samozřejmě vítána, kromě toho, že se mohou přiučit, jak to s tím senem může fungovat udržitelněji a i přidat ruku k dílu, máme tu kůzlátka, koťátka, štěňátko, ... :)

8.6.2019 (sobota) - kdo budete chtít, můžete přijet o den s předstihem. Pro učení začátků je to jediná možnost, jak získat trochu zkušenosti a grifu. V podvečer můžeme začít s přípravami. Trošku potrénovat, kdo bude chtít nebo potřebovat. Udělat poslední drobnosti na kosách.

9.6.2019 (neděle) - kosíme na louce ve Skalách u Kváskovic od cca 6. hodiny ranní (i proto je lepší přijet o den dříve). Kosit je prostě potřeba ráno, dokud je rosa, využít ji. Lokální a z většiny i soběstačnou svačinu zajistíme, budeme ale rádi, pokud přinesete i něco od vás na ochutnání :)

Pojeďte s námi v pátek do Katovic ke Strakonicům pomoct Františkovi s jeho permakulturní zahradou! Svezeme vás z Budějovic a okolí (případně i odjinud, je-li to cestou). Jedeme 3 mámy a 3 malí kluci a k dispozici máme 3 auta, což znamená místo pro dalších 6 lidí (případně i víc, ale hubených). Cesta to bude jistě zábavná a za poslechu Uhlíře a Svěráka rychle uteče, děti máme veselé a umíme dělat skvělé svačiny.

Takže ještě jednou stručně:

kdy: v pátek 7.6.v cca 13.30

kde: v ČB a okolí a na trase do Strakonic

kam: Katovice u Strakonic

co: práce na zahradě (pletí, kosení)

Kdo se chce přidat nebo potřebuje něco upřesnit, ať mi zavolá nebo napíše na telefon sedm sedm sedm 726 311.

Zuzka

P. S. A ještě něco k poslechu :)

https://www.youtube.com/watch?v=I6zAw6uZ1Yo

 

 

 

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.