Rádi by jste sdíleli vaše kosící zkušenosti, případně si je opět oživili nebo je čerstvě nabyli? Chcete si popovídat o kosách či technice kosení nebo si třeba jen zdravě protáhnout tělo? Přijeďte kosit do Skal.

Vlastní kosu (a potřebné příslušenství) vezměte s sebou, ale pokud nemáte, zapůjčíme. Pokud kosu máte, ale je potřeba malinko poladit, poladíme.

Děcka samozřejmě vítána, kromě toho, že se mohou přiučit, jak to s tím senem může fungovat udržitelněji a i přidat ruku k dílu, máme tu kůzlátka, koťátka, štěňátko, ... :)

8.6.2019 (sobota) - kdo budete chtít, můžete přijet o den s předstihem. Pro učení začátků je to jediná možnost, jak získat trochu zkušenosti a grifu. V podvečer můžeme začít s přípravami. Trošku potrénovat, kdo bude chtít nebo potřebovat. Udělat poslední drobnosti na kosách.

9.6.2019 (neděle) - kosíme na louce ve Skalách u Kváskovic od cca 6. hodiny ranní (i proto je lepší přijet o den dříve). Kosit je prostě potřeba ráno, dokud je rosa, využít ji. Lokální a z většiny i soběstačnou svačinu zajistíme, budeme ale rádi, pokud přinesete i něco od vás na ochutnání :)

Nekosíme jen tak z plezíru, budeme kosit louku na seno, takže vše pokosené je potřeba i rozhazovat. A následné sušení sena, to jsou 3-4 dny kolečka rozhazování, obracení, šlejšky, kopky a zase nanovo. Tak když se vám bude chtít zažít si to celé, rádi poskytneme i skromnou střechu nad hlavou.

Pokud se rozhodnete k nám přijet, prosím dejte nám vědět dopředu, abychom s vámi počítali.

Franta a Martina Vávrovi
tel.: 606441166
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

PS: i opozdilci z větších dálek budou vítáni

Podvečerní foto z loňska:

 


...a jak to dopadlo letos?

Přátelé, děkujeme všem zúčastněným, tedy Milošovi a vlastním dětem. Fotit jsme ani nefotili, protože těch 2000 m2 bylo na pár lidí docela dost, ale v poledne bylo rozhozeno a šli jsme to zaslouženě dospat. Tak snad budou mít další kosící akce lepší odezvu. Nebo že by nám toto řemeslo pomalu vymíralo?

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.