Rok se s rokem sešel a je to tu zas - Velký SOBí sněm (dříve OpenSpace). Největší SOBí akce, kde se sejdou sobi z celého jihu Čech, aby rokovali, rokovali, vypomohli, hodovali a zase rokovali... (toť stručný program). Sejdeme se 28.4. 2019 opět za účelem rozhodování o dalším směřování BuďSobu.

Je-li vám BuďSob milý, přijďte přispět do diskuze vlastním názorem, zkušeností i nápadem. Určitě společně přijdeme na nové věci, jak fungování BuďSobu i našeho LETS opět posunout o trošku k lepšímu. Mrkněte na zápis z minulého roku, uvidíte, že jsme nerokovali nadarmo. Vaše aktivní účast na Velkém sobím sněmu ve Slavči je pro naši společnou lokální soběstačnost na úrovni cesty do Mekky nebo Santiaga de Compostela v jiných kulturách, ne-li ještě důležitější. Zatím rozmyslete témata, která byste na Sněmu chtěli řešit, ale určitě jich už teď máte plno :)

BuďSob potřebuje tvou aktivitu! Ačkoli a právě proto, že je BuďSob společenstvím demokratickým, je zapotřebí i "nových" aktivních lidí, už proto, aby nám "starším" nedošlo sil. Tu něco zařídit, napsat, zorganizovat, pohlídat, utříbit, vytvořit, pohovořit - samé fajn věci, na které je jen potřeba mít trošku volné kapacity a pak to jde samo ☺

Kdy to bude?
28.4. 2019, protože v neděli se nedělá, tak abychom mohli míti více času na důležité sobí věci. Rádi bychom stihli mnohé, takže celodenní rokování započneme v neděli ráno v 9:00 (t.j. o hodinku dříve, než loni), doražte prosím raději s drobným předstihem. Kdo by chtěl, mohl by přijet už v sobotu večer.

Kde se sejdeme?
Sluníčkový dům, Slavče 47 (u Trhových Svinů, mezi Slavčí a Chvalkovem)

Jak se tam dostanete?
Autem - od Trhových Svinů ve směru na Besednici odbočíte přes Mohuřice do Slavče. Ve Slavči směrem na Chvalkov, vyjedete ze Slavče a první odbočka doprava - u modrých schránek po úzké asfaltce do kopečka a pak rovně po štěrku až k ceduli "pozor, děti". Tam doleva na louku a před vámi se objeví Sluníčkový dům. Ti co pojedou autem a mají místo, nechť prosím dají na LETS nabídku s odvozem pro ostatní.

Hromadná doprava - busem do Slavče (jezdí málo) nebo Trhových Svinů a po domluvě vás vyzvedneme u busu.

Pokud se ztratíte, volejte 604861590 - Martina (MatyPretty)

Jaký je předběžný program?
1) rokování (formou OpenSpace)

  • rolí průvodců / facilitátorů se zhostí Hejkej a Dita
  • sepíšeme témata, která jsme si přinesli (a která by se měla nějak týkat směřování BuďSobu či problémů, které nás trápí apod.)
  • každý se napíše k tématu, které ho zajímá (podle počtu témat a lidí omezíme počet témat, ke kterým se může jeden člověk zapsat)
  • témata, o která bude největší zájem, se rozdělí do skupin podle lidí, které o ně mají zájem (podle počtu lidí budou asi 2-3 skupiny)
  • každá skupina si vybere moderátora a zapisovatele a bude diskutovat o svém tématu a udělá z této diskuze zápis
  • poté se opět sejdeme společně a vedoucí skupinky řekne ostatním, k čemu a proč došli, pak uděláme krátkou společnou diskuzi

2) rokování proběhne ve dvou nebo třech částech, které od sebe přerušíme časem určeným k hodování, odpočinku, klábosení, ale i slíbené pracovní výpomoci

3) zvolíme BOSe na další období

4) na konci uděláme celkové shrnutí

Jak to bude s jídlem?
Jak je v BuďSobu dobrým zvykem, přispějeme k bohaté tabuli společnými soběstačnými silami. Každý přivezte k jídlu, co je mu milé a společně se o vše podělíme.

Bude to něco stát?
Žádná sobí kůže nebude sedřena :) Za možnost využít prostory, které nabídla Martina (MatyPretty), pošleme odměnu ze společného sobího fondu a současně (věříme, že již tradičně) vypomůžeme Martině s nějakým pracovním úkolem silou našich mnoha rukou i abychom měli v den lenivého rokování také nějaký pohyb.

Co říci na závěr?
Pokud by bylo něco nejasného, bylo potřeba něco upřesnit či cokoliv jiného, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tento web využívá pro svoji funkci cookies. Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace a pravidla jsou uvedeny zde. Informace o ochraně osobních údajů jsou uvedeny zde.

Provozovatel systému ani redakce nenese žádnou zodpovědnost za články, obsah článků, komentářů ke článkům a diskuse ve Fóru, které vyjadřují názory autorů a nemusí se vždy shodovat s názorem redakce či provozovatele.
Odpovědnost za obsah příspěvků nesou vždy jejich autoři.